کسب اطلاعات بیشتر ( ثبت نام )

نحوه پذیرش در مرکز

 1. دوره کاردانی ناپیوسته :

                                  شرط ثبت‌نام در این دوره‌ها داشتن دیپلم (چهارساله نظام قدیم، سه ساله نظام جدید یا دیپلم نظام جدید فنی – حرفه‌ای یا کار و دانش) است و داوطلب با هر نوع دیپلمی می‌تواند برای هر رشته‌ای ثبت‌نام نماید. متقاضیان می‌بایست در زمان مقرر به‌صورت اینترنتی نسبت به ثبت‌نام خود از طریق پایگاه الکترونیکی سازمان سنجش کشور به آدرس www.sanjesh.org   اقدام نمایند. پذیرش دوره‌‌های علمی – کاربردی ترمی در چهار گروه آموزشی صنعت، کشاورزی، مدیریت و خدمات اجتماعی و فرهنگ و هنر صورت می‌پذیرد. پذیرش در این دوره‌ها براساس معدل کل مندرج در گواهینامه اصل یا موقت دیپلم، نوع دیپلم و سهمیه‌های آزاد، شاغل، ایثارگر، بومی بودن و با توجه به صلاحیت‌های عمومی دواطلبان براساس ضوابط دانشگاه جامع علمی – کاربردی صورت می‌پذیرد.

مدارک لازم جهت ثبت‌نام  پذیرفته شدگان کاردانی  دانشگاه علمی کاربردی

 1. اصل شناسنامه بهمراه دو سری کامل کپی از تمام صفحات شناسنامه

 2. دو سری کپی پشت و رو از کارت ملی

 3. دو سری کپی از کارت پایان خدمت (مخصوص آقایان)

 • داوطلبانی که دارای معافیت تحصیلی می‌باشند بعد از تأیید امور مشمولین نظام وظیفه می‌توانند در مرکز پذیرش شوند

 1. هشت قطعه عکس ۴*۳ تمام رخ با حجاب کامل اسلامی (خواهران) و برای آقایان با موها و صورت ساده و لباس رسمی و اداری

 2. اصل مدرک دیپلم به همراه یک برگ کپی از آن، درصورت صادر نشدن اصل دیپلم، داشتن گواهی موقت الزامی است.

 3. تأییدیه معدل تحصیلی (دانشجو بایستی به پست بانک و یا مراکز پلیس + ۱۰ مراجعه کرده و با ارائه کپی مدرک دیپلم، فیش پستی آن‌را در زمان ثبت‌نام به همراه مدارک تحویل مرکز دهد)

 4. دانشجویانی که از سهمیه شاغل استفاده کرده‌اند باید فرم اشتغال به کار را که در دفترچه ثبت‌نام و همچنین سایت مرکز وجود دارد را پر نموده و بهمراه فیش حقوقی و یا حکم کارگزینی یا قرارداد همکاری به مرکز تحویل دهند.

 5. دانشجویانی که فرزند شهید یا جانباز ۲۵% به بالا هستند می‌توانند در زمان ثبت‌نام با ارائه مدرک مورد نیاز از تسهیلات رایگان مرکز استفاده نمایند.

 1. دوره کارشناسی ناپیوسته:

شرط ثبت‌نام در این دوره‌ها منوط به داشتن شرایط زیر است :

                     داشتن مدرک کاردانی (فوق دیپلم) دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی مورد تأیید شورای عالی انقلاب فرهنگی یا وزارت علو، تحقیقات و فناوری و یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یا داشتن مدرک کاردانی پیوسته آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش.

                   این دسته از داوطلبان می‌توانند برحسب ضوابط بدون در نظر گرفتن عنوان مدرک کاردانی و یا فوق دیپلم خود و براساس علاقمندی در هر یک از رشته‌های تحصیلی در این آزمون ثبت‌نام و نسبت به انتخاب رشته مبادرت نمایند. پذیرش در این دوره‌ها براساس معدل کل مندرج در گواهینامه اصل یا موقت فوق دیپلم، سهمیه‌های آزاد، شاغل، ایثارگر، بومی بودن و با توجه به صلاحیت‌های عمومی دواطلبان براساس ضوابط دانشگاه جامع علمی – کاربردی صورت می‌پذیرد.

مدارک لازم جهت ثبت‌نام  پذیرفته شدگان کارشناسی  دانشگاه علمی کاربردی

 1. اصل شناسنامه بهمراه دو سری کامل کپی از تمام صفحات شناسنامه

 2. دو سری کپی پشت و رو از کارت ملی

 3. دو سری کپی از کارت پایان خدمت (مخصوص آقایان)

 • داوطلبانی که دارای معافیت تحصیلی می‌باشند بعد از تأیید امور مشمولین نظام وظیفه می‌توانند در مرکز پذیرش شوند

 1. هشت قطعه عکس ۴*۳ تمام رخ با حجاب کامل اسلامی (خواهران) و برای آقایان با موها و صورت ساده و لباس رسمی و اداری

 2. اصل مدرک فوق دیپلم به همراه یک برگ کپی از آن، درصورت صادر نشدن اصل فوق دیپلم، داشتن گواهی موقت الزامی است.

 • دانشجویانی که در مراکز علمی کاربردی فارغ التحصیل شده‌اند و هنوز مدرک فوق دیپلم خود را تحویل نگرفته‌اند، با دریافت تاییدیه معدل از مرکز پیشین که در آن مرکز موفق به سپری کردن دوره کاردانی شده‌اند می‌توانند در دوره مهندسی فناوری یا کارشناسی حرفه‌ای ثبت‌نام گردند.

 1. تأییدیه معدل فوق دیپلم

 2. دانشجویانی که از سهمیه شاغل استفاده کرده‌اند باید فرم اشتغال به کار را که در دفترچه ثبت‌نام و همچنین سایت مرکز وجود دارد را پر نموده و بهمراه فیش حقوقی و یا حکم کارگزینی یا قرارداد همکاری به مرکز تحویل دهند.

 3. دانشجویانی که فرزند شهید یا جانباز ۲۵% به بالا هستند می‌توانند در زمان ثبت‌نام با ارائه مدرک مورد نیاز از تسهیلات رایگان مرکز استفاده نمایند.